Ana Sayfa BİLGİ Uçakta Coronavirüs Bulaşma Riski Çok Düşük!

Uçakta Coronavirüs Bulaşma Riski Çok Düşük!

Yazan Muhammet Batuhan Akat
604 Görünümler

2019 yılı sonlarına doğru Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan yeni tip Coronavirüs(SARS-CoV-2) tüm dünyayı etkisi altına aldı ve havacılık dünyasını da olumsuz yönde etkiledi. Geniş gövdeli uçakların yere indirilmesi, seyahat kısıtlamaları, uçuş iptallerinin yanı sıra herkesin aklında bir konu soru işareti olarak kaldı. Uçakta coronavirüs bulaşır mı?

Uçak yolculuğunda coronavirüs bulaşma ihtimali oldukça düşük. Peki nasıl?

Tüm uçaklarda son teknoloji HEPA(yüksek verimli partikül hava filtreleri) filtreleri bulunmaktadır. Bu filtreler sayesinde her 3 dakikada bir kabin içerisindeki havadaki bakteriler,virüsler,toz parçacıkları %99.99’un üzerinde filtrelenmektedir.

Bu da demek oluyor ki HEPA filtreleri sayesinde kabin içerisinde en iyi hava kalitesine ulaşılıyor ve içerideki hava neredeyse bir ameliyathanedeki kadar temiz oluyor.

Uçak içerisindeki hava akımı ise yalnızca oturduğunuz koltuk üzerinden yere doğru oluyor ve herhangi bir şekilde öne veya arkaya hava sirkülasyonu olmuyor.

Uçak içerisinde ağız ve burun bölgesini tamamen kapatacak şekilde cerrahi maske takma zorunluluğu da olduğu için uçak içerisinde Coronavirüs bulaş riski en aza inmektedir.

(Uçuşlarda ventilli maske takılması kabul edilmemektedir)

Kaliteli havalandırma sisteminin yanı sıra tüm uçaklar uçuş sonrası detaylı bir şekilde dezenfekte edilmektedir.

Seyahatiniz boyunca maskenizi takmanız hem kendi sağlığınız hem de diğer insanların sağlığı için önem arz etmektedir.

Emniyetli ve sağlıklı uçuşlar!

Check out this article also:

https://www.havadakisorular.com/havalimani-ingilizcesi-ne-ise-yarar-kelimeler/

HAVACILIK BİLGİ YARIŞMASI
HAVACILIK BİLGİ YARIŞMASI

Related Articles

Yorum Bırakın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edinin