Ana Sayfa HABERLERDünyada Havacılık Fly Me To The Supermoon: On May 26

Fly Me To The Supermoon: On May 26

Yazan Ece Bahadır
686 Görünümler

Qantas Airways uçuşunu 26 Mayıs’ta gerçekleştirecek. Korona virüs salgını dolayısıyla uçmayı, seyahat etmeyi özleyen kişiler için ayarlanan uçuşun biletleri 2.5 dakika içinde tükenerek rekor kırdı.

Qantas Airways, gece yapılacak uçuşta yolcuların Pasifik Okyanusu üzerinde tur atacağını ve 2021 yılının ilk ‘Süper Ay Tutulması’ gökyüzü olayının yakından görüleceğini belirtti.

Süper Ay olarak adlandırılan uçuşun biletleri 386 ile bin 499 ABD Doları arasında satışa sunuldu.

Qantas Airways istikametsiz uçuşunu ikinci kez gerçekleştirecek.

Kalkış yapılan havalimanında sona eren uçuşlara ”istikametsiz uçuş” denir. Qantas Airways istikametsiz uçuşunu ikinci kez gerçekleştirecek. 10 Ekim 2020 yılında 7 saatlik süren bir uçuş ayarlamış ve biletleri 10 dakikada tükenmişti. 7 saat süren uçuş boyunca yolcular Sydney Opera binası ve Great Barrier Reef üzere turistik yerleri havadan görme imkanına sahip olmuştu. 26 Mayıs’ta yapılacak uçuşta ise yolcular Süper Ay Tutulmasını yakından izleme imkanına sahip olacak.

Hava yolu şirketi, basın açıklamasında, Pasifik Okyanusu üzerindeki en uygun uçuş yolunu tasarlamak için astronom Dr. Vanessa Moss ile birlikte çalıştığını söyledi. Astronom Dr. Vanessa uçuşta yolcularla beraber olacak.

Qantas Airways bilet satış rekoru kırdı!

Maske ve Mesafe Kurallarına Dikkat Edilecek !

Hiçbir yere gitmeyen uçuş toplamda 3 saat sürecek ve Ay Tutulması için önce Sydney’den ayrılıp daha sonra kalktığı yere geri dönecek. Yolcular maske takacak ve uçakta sosyal mesafe kısıtlamaları olacak. Yolculara ayrıca özel ürünler, hediye çantaları ve hatıra sertifikası verilecek.

NASA, 26 Mayıs’taki süper ayın, Dünya’ya en yakın yörünge konumuna yakın olmasından kaynaklandığını ve bu durumun onu insan gözüne daha büyük ve daha parlak hale getirdiğini belirtti. 2021’deki tek tam ay tutulması Avustralya, Yeni Zelanda, bazı Pasifik bölgeleri ve ABD’nin batı kıyılarından gözlemlenebilecek.

Qantas, iklim krizinin çevreye daha fazla saygı uyandırması gereken bir zamanda gereksiz yere yakıt yaktığı için bazı kişiler tarafından eleştirildi. Çoğu kişi tarafından yakıt israfı olarak eleştirmesine rağmen 3 farklı havayolu daha aynı uçuşu gerçekleştireceğini duyurdu.

Diğer İçeriklere Göz Atmak İçin;

Gizli Tehlikeli Madde Nedir? Bagajımızda DGR Var Mı?

Kuş Çarpmasından Sonra 6 saat İstikametsiz Uçtu !

Uçak Motorları Yerde Nasıl Korunuyor?

Uçak Bileti Üstünde Neler Yazıyor?

Related Articles

Yorum Bırakın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edinin