Ana Sayfa HABERLERDünyada Havacılık Nepal Havayolu Yolcuları Yanlış Yere Götürdü

Nepal Havayolu Yolcuları Yanlış Yere Götürdü

Yazan Doğukan Çelebiler
120 Görünümler
atr 72 beddha air

Yolcuları yanlış bir yere nasıl uçurdu?

Yetkililerin açıklaması, yer personeli ve uçuş görevlilerinin kaptana ve yardımcı pilota uçuş numarasının değiştirildiğine dair bilgi vermediği yönünde idi.

Buddha Air’e ait ATR 72 69 yolcu ile birlikte havalandı. Janakpur yerine Pokhara Havalimanı’na indi. Uçaktan inen yolcular Pokhara’ya geldiklerini görünce şok oldular. Olumsuz hava koşulları nedeniyle taşıyıcı, yolcuları mümkün olan en kısa sürede uçağa alıp havalanmak için elinden geleni yapmıştı.

Buddha Air’in U4505 sefer sayılı uçağı, Janakpur havalimanı’na gitmek üzere hazırladı. Daha sonra uçuş ertelendi. Hava sorunları nedeniyle havayolu uçuş numaralarını değiştirdi ve yer personeli 69 yolcuyu U4505 yerine Pokhara’ya bağlı U4607 seferine yeniden transfer etti. 

Buddha Air yetkilisi, “Hava zaten uçuş gecikmelerine neden oluyordu ve uçuş süresini telafi etmek için önce Pokhara’ya uçmaya karar verdik” dedi.

havadaki sorular

Related Articles

Yorum Bırakın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edinin