Ana Sayfa HABERLERDünyada Havacılık Kaptan ve Kabin Memuru Birbirine Girdi!

Kaptan ve Kabin Memuru Birbirine Girdi!

Yazan Doğukan Çelebiler
314 Görünümler
Donghai Havayolları

Çinli Donghai Havayolu DZ6297 seferli uçuşta, tuvalet önünde bekleyen yolcu nedeniyle uçuş ortasında kavga çıktı. Kaptan ve Kabin memuru birbirine girdi.

Çin medyasında çıkan haberlere göre 20 Şubat’ta Nantong’dan Xian’a giden Boeing 737-800 (reg. B-5311) DZ6297 numaralı uçuşta kavga çıktı.

Meydana gelen kavgada uçuş görevlisinin kolu kırılırken pilot bir dişini kaybetti.

Pilot, tuvalet için sırası bekleyen yolcuya uyarı yaparak, yerinde beklemesini söyledi. Pilot, tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra yolcunun tuvalet kapısında beklemeye devam ettiğini gördü. Bunun üzerine sinirlenen Pilot kabin görevlisine uyarı yaptı.

“İşini düzgün yapmadığı ve uçuş güvenliğini etkilediği” gerekçesiyle azarladı.

Tuvalet tartışması kısa sürede kontrolden çıktı ve fiziksel temas gerçekleşti. Sosyal medya paylaşımları kavgayı pilotun başlattığı yönündeydi.

Şirket, uçuş sırasında mürettebat arasındaki tartışmaya büyük önem verdi.  ”Söz konusu olaya karışan personeller görevden uzaklaştırıldı” açıklamasını yaptı.

HAVACILIK BİLGİ YARIŞMASI
HAVACILIK BİLGİ YARIŞMASI

Related Articles

Yorum Bırakın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edinin